ثبت نام

برای ثبت نام شما باید به بخش ثبت نام سایت در این پیوند مراجعه نمایید. در اینجا فرم ثبت نام را مشاهده خواهید کرد.

فرایند ثبت نام بسیار ساده و سریع است.

پر کردن تمام موارد موجود در این فرم الزامی است و با علامت ستاره نشان داده شده است.

ابتدا نام و نام خانوادگی خود را به فارسی وارد نمایید و سپس آدرس پست الکترونیکی را که همیشه از آن استفاده می کنید و به آن دسترسی دارید، در محل خود وارد کنید. پس از ثبت نام یک ایمیل فعالسازی به همین آدرس برای شما ارسال خواهد گردید، پس در وارد کردن آن دقت نمایید.

سپس نوبت به انتخاب یک نام کاربری می رسد که باید فقط شامل حروف انگلیسی کوچک یا بزرگ، اعداد یا علامتهای (_-.) باشد. برای مثال نامهای کاربری ali_hoseini ، AliHoseini، aliHoseini6 و از این قبیل قابل قبول می باشد. در صورتی که نام کاربری شما قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده باشد امکان ثبت مجدد آن وجود نخواهد داشت.

بعد از انتخاب نام کاربری نوبت به انتخاب کلمه عبور می رسد که طول آن حداقل باید 6 کارکتر باشد. سعی کنید رمزی را انتخاب کنید که به راحتی بتوانید به خاطر بسپارید و در عین حال حدس زدن آن برای دیگران ساده نباشد. در صورتی که کلمه عبور خود را فراموش کنید می توانید آن را از طریق این پیوند بازیابی نمایید.

در قسمت بعدی گزینه مشتری هستم را انتخاب کنید و موافقت خود را با شرایط استفاده از خدمات سایت از طریق انتخاب گزینه مربوطه اعلام کنید.

در نهایت گزینه من ربات نیستم را انتخاب کنید و در صورتی که سوالی از شما پرسیده شد به آن پاسخ دهید و پس از مشاهده تیک سبز رنگ دکمه ثبت نام را بزنید.

در صورتی که در پر کردن فرم ثبت نام اشتباهی نکرده باشید پیام موفقیت برای شما نمایش داده خواهد شد و ایمیل فعالسازی برای شما ارسال خواهد گردید.

در این مرحله باید وارد حساب ایمیل خود شده و ایمیل دریافتی از سوی ما را باز کنید و بر روی لینک فعالسازی کلیک کنید. در صورتی که ایمیلی به صندوق ایمیل شما نرسیده بود به پوشه اسپم خود نیز مراجعه نمایید.همچنین ممکن است ایمیل با اندکی تاخیر به دست شما برسد.

پس از فعالسازی حساب کاربری شما قادر خواهید بود از طریق بخش ورود به حساب کاربری و با استفاده از آدرس ایمیل و کلمه عبور خود وارد شوید.

پس از ورود فرم اطلاعات تماس به شما نشان داده خواهد شد. لطفاً این فرم را با دقت تکمیل نمایید. بدون تکمیل نمودن این فرم شما قادر به ایجاد پروژه و ادامه کار با سایت نخواهید بود. اطلاعات فرم تماس جهت تماس با شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ایجاد پروژه

ایجاد یک پروژه ترجمه بسیار ساده می باشد و شما می توانید در حساب کاربری خود و از منوی ایجاد پروژه یک پروژه جدید ایجاد نمایید.

اطلاعاتی که در این فرم وجود دارد شامل موارد زیر می باشد:

  • موضوع: در این بخش موضوع متنی را که می خواهید ترجمه کنید وارد نمایید. این موضوعات کلی می باشند بنابراین تلاش کنید موضوع درست را برای متن خود انتخاب کنید.
  • زبان مبدا و زبان مقصد: زبان مبدأ همان زبان متن شما می باشد که قصد دارید آن را ترجمه کنید و زبان مقصد زبانی است که می خواهید به آن ترجمه انجام شود.
  • کیفیت: منظور از کیفیت متن ترجمه شده است. برای مشاهده تعریف کیفیتهای برنزی، نقره ای و طلایی به راهنمای کیفیت مراجعه نمایید.
  • موعد تحویل: تاریخ و ساعتی می باشد که باید مترجم ترجمه را به شما تحویل نماید. سعی کنید بیشترین زمان ممکن را برای پروژه خود اختصاص دهید تا مترجم وقت کافی برای انجام پروژه شما داشته باشد. به هنگام وارد کردن تاریخ دقت نمایید که از انتخاب تاریخ های نامعتبر اجتناب کنید؛ برای مثال تاریخ 31 بهمن معتبر نمی باشد. همچنین ساعت که برای موعد تحویل مشخص می نمایید باید حداقل 2 ساعت بعد از زمان حال باشد.
  • شناسه مترجم: در صورتی که از قبل یکی از مترجمان عضو سایت را می شناسید و نام کاربری او را در اختیار دارید و تمایل دارید ترجمه شما را او انجام دهد، نام کاربری مترجم را به صورت دقیق در اینجا وارد نمایید. توجه داشته باشید که مترجم می تواند از انجام پروژه شما انصراف دهد و در این صورت پروژه برای همه مترجمان نمایش داده خواهد شد.
  • توضیحات: در این قسمت توضیحات مربوط به پروژه خود را وارد نمایید. برای مثال می توانید توضیح دهید که چه بخشهایی باید ترجمه شود.
  • انتخاب فایل: در این قسمت شما باید حداقل یک فایل را انتخاب و به عنوان فایل پروژه ارسال نمایید. پسوندهای مجاز در زیر این بخش آورده شده است و حجم هر یک از فایلهای شما نباید از 15 مگابایت بیشتر باشد. در صورتی که تعداد فایلهای شما برای یک پروژه بیش از 3 فایل می باشد آنها را در یک فایل zip یا rar فشرده سازی نموده و اقدام به بارگذاری آن نمایید.

در پایان دکمه ایجاد پروژه را کلیک کنید تا پروژه ایجاد گردد.

پس از ایجاد پروژه مشخصات پروژه از طریق منوی پروژه های من قابل مشاهده خواهد بود و شما تا قبل از اینکه پیشنهاد قیمتی برای پروژه شما ثبت گردد، قادر خواهید بود آن را ویرایش کنید.